Ünnepeink

Épp úgy, mint a családban, a jeles napok megünneplésének óriási szerepe van a gyerekek óvodai közösségében is. Az ünnepekről való méltó megemlékezés, ezek hagyományteremtő ereje hozzájárul a közösségformáláshoz, az érzelmi intelligencia fejlesztéséhez, a magyarságtudat kialakulásához.
  • Január 1.          Újév

• Február:          Farsang (jelmezbál)

• Március:          Víz világnapja

• Április:            Húsvét (locsolkodás, tojáskeresés), Föld napja

• Május:             Anyák Napja, Pünkösd, Gyereknap (ugráló várral, lufi hajtogatással, bohócműsorral, arcfestéssel, elektromos autókkal az óvoda udvarán), Madarak és fák napja

• Június:             Évzáró-ballagás (ünnepi műsorral)

• Szeptember:    Évkezdés, új gyermekek köszöntése

• November:      Halloween, Mindenszentek napja

• Október:          Állatok világnapja

• December:      Mikulás, Advent, Karácsonyi ünnepség

• A gyermekeket születés- és névnapjukon közös énekkel, ajándékkal köszöntjük.

• A karácsonyi ünnepségre és az évzáró-ballagási ünnepségre műsorral, finom falatokkal várjuk a gyerekek szüleit, hozzátartozóit. A többi ünnepségről , fakultatív foglalkozásokról,,kirándulásról óvodánk videós partnere (Muity László Mvisonfilm) felvételt készít, melyet a szülők megrendelhetnek.