Foglalkozásaink

Óvodánk oktatási kereteit saját Pedagógiai Programunk adja, melyet intézményünk sajátosságainak szem előtt tartásával, pedagógiai céljaink prioritásainak és az Óvodai Nevelés Országos Alapprogramjában megfogalmazott elveknek figyelembevételével alkottunk meg.

Óvodánk pedagógusai a gyermekek oktatását un.„projekt módszer” alapján valósítják meg. Két- hetenként változó témakörökben, komplex foglalkozások során dolgozzák fel a foglalkozások anyagát. A gyerekek tapasztalat útján, játékba integrált módszerekkel sajátítják el tudásukat.

• a környezet megismerésére nevelés

• környezetvédelem

• környezetalakítás

• Környezetünk mennyiségi és formai összefüggései (matematikai nevelés)

• mese, vers

• zenei nevelés

• rajzolás, mintázás, kézimunka

• testnevelés foglalkozás

• mindennapos torna

Plusz Foglalkozásaink

Az óvodai alapellátás keretében nyújtott plusz foglalkozások

• Azoknak a gyerekeknek, akik 6. életévüket augusztus 31-ig betöltik, az iskolakezdéshez szükséges kompetenciák erősítését célzó foglalkozásokat tartunk, hogy megfelelően felkészítsük Őket az iskolai tanulmányaik megkezdésére, hogy az iskolakezdés öröm és ne kudarc legyen számukra.

• Óvodánk logopédusa a korrigálásra szoruló beszédhibák felmérése után heti fejlesztő foglalkozást tart a kiszűrt gyermekeknek.

Óvodánkban széles palettából választhatnak a szülők az igénybe vehető fakultatív foglalkozások közül.

• ANGOL NYELV: Heti két alkalommal, játékos foglalkozások keretében ismerkednek a gyerekek az angol nyelvvel. Ez jó alapot ad a későbbi nyelvtanuláshoz, sokkal könnyebben sajátítják el a nyelvet, hiszen már nem idegen számukra

• TARTÁSJAVÍ TÓ TORNA: Jó hangulatú torna plüssökkel, akadálypályákkal a nagy mozgásigényű gyerekek számára

• KÉZMŰVES: A gyerekek finommotorikájának fejlesztése az alkotás örömével, sikerével összekapcsolva. Minden héten látványos alkotások kerülnek ki a gyerekek kezei közül, melyet büszkén visznek haza

• ÚSZÁS: Az óvodai úszásoktatás célja, hogy a gyerekek megtanuljanak otthonosan mozogni a vízben, kialakuljon vízbiztonságuk. Nagy szerepe van az egészséges életmód kialakításában, a rendszeres mozgás igényének felismerése által. Az Ebihal Úszóiskola oktatói differenciáltan foglalkoznak minden gyermekkel, Így mindenki a maga ütemében tud fejlődni. Az úszás foglalkozás helyszíne: Szépia Hotel Zsámbék

• ALAPOZÓ TORNA: Az Alapozó Terápia komplex mozgásfejlesztésen alapuló idegrendszer fejlesztés azoknak a gyerekeknek, akiknél az alábbiak valamelyike fennáll:

• megkésett, vagy hibás beszédfejlődés
    • fejlődésben, érésben elmaradás
    • mozgásfejlődésben észlelt elmaradás
    • kialakulatlan dominancia
    • figyelemzavar
    • magatartászavar
    • diszlexia, diszgráfia gyanú
    • ADHD
    • Az Alapozó Terápia helyszíne.
  • SÍELÉS: Csoportos (5-6 fős) foglalkozások keretein belül sajátítják el a gyerekek a sízés fortélyait, hogy a téli sport életük fontos része legyen a későbbiek során. A foglalkozások helyszine: Wax Klub Budajenő
  • DRÁMJÁTÉK: A drámapedagógia segítségével a gyerekek önkifejezése, gondolkodáskészsége, kooperatív készsége fejlődik. Az óvodai drámajáték a játékra alapoz, a gyermeki cselekvésre koncentrál, feltárja a gyermekben rejlő kreatív képességeket.
  • EGYÉNI FEJLESZTÉS: Személyre szabott képesség, készségfejlesztő foglalkozás a gyerekek egyéni fejlődési ütemének figyelembevételével, egyénre kidolgozva.
  •  TÁNC: Óvodások számára összeállított játékos gyermektánc foglalkozás, ahol ismerkednek a különböző táncformák alapjaival. A mozgás hozzájárul az érzelmi intelligencia fejlődéséhez, segíti a helyes testtartás kialakulását. A vidám, jó hangulatú foglalkozások oldják a gyerekek gátlásait, erősítik önbizalmukat.
Fakultációs hetirend HÉTFŐ KEDD SZERDA CSÜTÖRTÖK PÉNTEK
DE. TORNA KÉZMŰVES LOGOPÉDIA KIRÁNDULÁS
8,30 - 9,00 8,30 - 9,00 8,00 - 9,30 (minden hónap utolsó pénteke)
ÚSZÁS ALAPOZÓ TERÁPIA ÚSZÁS SÍELÉS ALAPOZÓ TÉRÁPIA
10,00 - 10,45 9,45 - 10, 30 10,00 - 10,45 10,00 - 10,45 9,45 - 10,30
10,45 - 11,30 10,30 - 11,15 10,45 - 11,30 10,45 - 11,30 10,30 - 11,15
DU. ISKOLA ELŐKÉSZÍTÉS ISKOLA ELŐKÉSZÍTÉS
EGYÉNI FEJLESZTÉS 12,30 - 13,00 12,30 - 13,00
12,30 - 13,00
ZSÚR
ANGOL DRÁMAJÁTÉK ANGOL TÁNC 15,00 - 17,00
I.csop.: 15,30 - 16,00 15,30 - 16,15 I.csop.: 15,30 - 16,00 15,30 - 16,15
II.csop.: 16,00 - 16,30 II.csop.: 16,00 - 16,30

EXTRA PROGRAMJAINK, AMIKTŐL (IS) KÜLÖNLEGESEK VAGYUNK:

• A havonta szervezett kirándulások különleges élményekkel ajándékozzák meg a gyerekeket. Télen bábszínházba, játszóházba, múzeumba, tavasztól szabadtéri programokra (Vadaspark, Margitsziget, Állatkert stb.) látogatunk el.

• Óvodánk egyedülálló programja, igazi bátorságpróba, amikor éjszaka is bent alszanak a legbátrabbak az oviban. Este izgalmas szabadtéri játék, majd közös vacsora után lezuhanyoznak, és együtt alszanak a gyerekek. Reggel pedig büszkén fogadják társaikat. A programon a gyerekek létszámának megfelelő számú óvodai dolgozó vesz részt.

Születésnapi zsúr szervezését vállaljuk óvodásainknak levéve ezzel az otthoni buli szervezésének és levezénylésének terhét a szülők válláról.

Rendszeres kapcsolatot ápolunk a LEVENDULA IDŐSEK OTTHONA-val, közös ünneplés, kézműves délután formájában.

Kutatások sora bizonyítja, hogy az életben való beválást 80%-ban érzelmi intelligenciánk határozza meg. Ennek fejlesztését kiemelt célunknak tekintjük, ezért veszünk részt évek óta a „Jobb Veled a Világ” programban, munkánk eredményeként elértük az „ÖRÖKÖS BOLDOG ÓVODA” címet.